Rajd rowerowy do miejsca urodzin H. Sienkiewicza – 10 lipca 2016 r.

PLAKAT_RAJDMuzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wspiera inicjatywę organizacji rowerowego rajdu gwiaździstego do Woli Okrzejskiej – miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się 10 lipca 2016 r.

Inicjatorami rajdu rowerowego jest nieformalna grupa nauczycieli w-f z Gminy Krzywda, która na organizację rajdu rowerowego otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Współorganizatorami rajdu jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Lokalna Grupa Działania „Razem” z siedzibą w Łukowie, Stowarzyszenie Krzewienie Kultury Wiejskiej „Szansa” z siedzibą w Krzywdzie oraz Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej.

Impreza ma charakter otwarty. Punkty startowe zlokalizowane są na terenie wszystkich gmin powiatu łukowskiego.

Trasy rajdu przebiegają przez miejscowości związane z postacią pisarza i prowadzą do Woli Okrzejskiej, z której o godz. 13.00 wszyscy uczestnicy wyruszą na kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei i powrócą na uroczyste zakończenie rajdu w parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Aby prawidłowo ukończyć rajd każdy uczestnik będzie musiał przejechać samodzielnie minimum jedną całą trasę rajdu oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie z zakresu życia i twórczości H. Sienkiewicza.

Wśród wszystkich uczestników, którzy prawidłowo ukończą rajd zostaną rozlosowane atrakcyjne akcesoria rowerowe, w trakcie trwania pikniku. W programie ponadto: konkurs sołectw związanych z życiem i twórczością H. Sienkiewicza, zwiedzanie Muzeum, bicie pamiątkowych monet, konkurs wiedzy o Sienkiewiczu dla uczestników rajdu, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów, pokaz tresury psów, warsztaty, gastronomia, itp.

Zapisy do 30 czerwca br. poprzez złożenie karty zgłoszeniowej do koordynatorów w poszczególnych gminach lub wysyłając scan na adres:

rajdsienkiewicza@wp.pl, kontakt: 510 412 710

Przed dokonaniem rejestracji należy zapoznać się z Regulaminem rajdu

Serdecznie zapraszamy!

PLAKAT_RAJD