Sienkiewiczowskie numizmaty w złocie i srebrze

monety srebrneRok 2016 to czas szczególnych sienkiewiczowskich rocznic. To także rok 50-lecia istnienia muzeum w miejscu urodzenia pisarza.

W związku z powyższym Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej przygotowuje się do wybicia, w Mennicy Polskiej w Warszawie, wysokiej klasy numizmatów bitych w srebrze i złocie, a upamiętniające postać Noblisty w  roku sienkiewiczowskim oraz Jubileusz muzeum.

Projekt numizmatów opracowany został przez Panią Beatę Wątróbską – Wdowiarską, jedną z najlepszych specjalistek z dziedziny medalierstwa. Laureatkę licznych nagród krajowych i zagranicznych, autorkę numizmatów emitowanych przez NBP i Skarbiec Mennicy Polskiej w tym serii „Bohaterowie Trylogii”

http://www.medalierstwo.com.pl/

W chwili obecnej trwają prace nad stworzeniem modelu gipsowego numizmatów. Warto nadmienić, iż mama Pani Beaty – Stanisława Wątróbska również była autorką monety emitowanej przez NBP z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza.

Każda moneta opakowana będzie w drewniane pudełko, zawierające kapsułę ochronną oraz certyfikat autentyczności wydany przez Mennicę Polską w Warszawie. Produkt oznaczony znakiem firmowym Mennicy Warszawskiej, dziś Mennicy Polskiej S.A., jest gwarancją jego autentyczności, oryginalnego projektu artystycznego i najwyższej jakości wykonania.

Naszym celem jest stworzenie wysokiej klasy pamiątki po roku sienkiewiczowskim, która nie straci na wartości z upływem lat, a wręcz przeciwnie – stanie się monetą inwestycyjną ze względu na dużą zawartość metali szlachetnych. Limitowany nakład monet wydanych w ilości 100 szt. (dla monety bitej w złocie o próbie Au 900) i 500 szt. dla monety bitej w srebrze o próbie Ag 999) znacząco podniesie ich wartość na rynku wtórnym. Nie ulega zatem wątpliwości, że poza miłośnikami twórczości Henryka
Sienkiewicza, moneta stanowić będzie ofertę dla kolekcjonerów.

Dane szczegółowe:
Moneta srebrna:
– Próba Ag 999;
– Średnica 38,61 mm;
– Masa 31,1 g; = 1 uncja
– Nakład: 500 egzemplarzy
– Cena 250 zł

Moneta złota:
– Próba Au 900;
– Średnica 21,00 mm;
– Masa 7,78 g = 1/4 uncji
– Nakład: 100 sztuk
– Cena: 2500 zł

Każda osoba, firma, instytucja czy organizacja zainteresowana nabyciem numizmatów otrzyma Fakturę Vat.

Wydanie monety jest w założeniu przedsięwzięciem samofinansującym się. Uzyskany przychód ze sprzedaży monety posłuży na działalność kulturalną muzeum oraz na przeprowadzenie badań archeologicznych na nowo odkrytym grodzisku wczesnośredniowiecznym w pobliżu Woli Okrzejskiej.

Partnerem przedsięwzięcia, odpowiadającym za zabezpieczenie numizmatów i ich odpowiednie przechowywanie będzie Bank Spółdzielczy w Krzywdzie.

Prezentowane projekty graficzne stanowią materiał wyjściowy do powstania modelu gipsowego, a następnie odlewu w brązie, tym samym nie są jeszcze widoczne cechy trójwymiarowe.

W razie dodatkowych pytań, informacji o płatnościach – prosimy o kontakt:

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
25 755 90 00
505 43 82 43
kontakt@muzeumsienkiewicza.eu
muzuemhs@wp.pl

oraz z Panem Andrzejem Soćko,
Łuków, pl. Narutowicza 3
tel. 25 798 31 73
zrbcyklop@o2.pl

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia sienkiewiczowskich rocznic.

Szczegółowe informacja dla osób zainteresowanych nabyciem numizmatów

monety 2