Ustanowienie Rekordu Polski w czytaniu Sienkiewicza – Czytaj z nami Sienkiewicza!

balonyW hołdzie dla pisarza dnia 5.05.2016 r. w 170 Rocznicę Jego urodzin Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Biuro Rekordów Guinnessa organizuje akcję Ustanowienia Rekordu Polski w kategorii: „Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza”. Gorąco zachęcamy do wspólnego czytania dzieł Noblisty tych znanych jak „Trylogia”, „Quo Vadis”, „W pustyni i w puszczy” lub mniej popularnych jak „Sabałowa bajka”, „Dwie łąki”, „Na jasnym brzegu”, „Sachem”.

Pierwszy polski Noblista w dziedzinie literatury przyszedł na świat 170 lat temu na Ziemi Łukowskiej, w Woli Okrzejskiej, w majątku swej babki Felicjanny Cieciszowskiej, a następnie wuja Adama Cieciszowskiego. Przyszły pisarz spędził tutaj pierwsze, dziecięce lata swojego życia, ucząc wrażliwości na otaczający świat oraz kreując w głowie obrazy stron rodzinnych, które niejednokrotnie zamieszczał na łamach swych utworów.

Czytanie odbędzie się dnia 5.05.2016 r od godz. 10.00. Regulamin uczestnictwa akcji, formularz zgłoszeniowy i przykładowe teksty do czytania dostępne są na stronie internetowej muzeum: www.muzeumsienkiewicza.eu.

Akcja przeprowadzona będzie w muzeum oraz  w zainteresowanych współpracą instytucjach. Każdy uczestnik czytania, który przybędzie dnia 5.05.2016 r o godz. 10.00 do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej otrzyma jubileuszowego balona z napisem: „Czytam Sienkiewicza”. Serdecznie zapraszamy do uczczenia pamięci największego Pokrzepiciela Serc Polskich.

Przykładowe utwory do czytania – [pobierz]

Formularz Zgłoszeniowy – [pobierz]