Poszukiwanie antyków w Warszawie – czy w stolicy trudno znaleźć meblowe perełki? Sprawdzamy!

Poszukiwanie antyków w Warszawie

Post dodany przez kurator | 13-07-23


Antyczne meble nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Chociaż obecnie w sklepach znajdziemy modele stylizowane na zabytki, to nie mogą się one równać z oryginalnymi przedmiotami, które mają wartość historyczną i majątkową. Jednak trzeba wiedzieć, gdzie szukać takich unikatów. Podpowiemy, jak znaleźć meblowe perełki w Warszawie.

Kupowanie antyków w Warszawie – co warto wiedzieć?

Kupowanie antyków może być świetną inwestycją, ale też przyjemnością, zwłaszcza dla osób, które cenią unikalne meble i dodatki. Z takimi starociami wiążą się często wydarzenia historyczne, co tylko zwiększa ich wartość. Jednak zakup tego typu przedmiotów zawsze niesie za sobą ryzyko, zwłaszcza jeśli nie mamy w tym doświadczenia.

Antykami określa się zabytkowe przedmioty, które mają co najmniej 50 lat. Częstym problemem podczas ich kupna jest ryzyko nabycia falsyfikatu. Nieuczciwi sprzedawcy, którzy chcą zarobić na naiwnych klientach, będą oszukiwać w kwestii pochodzenia mebli, ceramiki, czy innych przedmiotów, aby wydawały się one starsze i bardziej wartościowe. Chcąc maksymalnie zabezpieczyć transakcję, warto zasięgnąć porad ekspertów.

Z uwagi na specyfikę tego segmentu rynku, warto kupować je w sprawdzonych miejscach o cieszących się renomą. W Warszawie można polecić np. serwis Antyki Bronisze, ale i organizowane przez nich Warszawskie Targi Antyków. Znajdziemy tam tylko sprawdzonych wystawców, którzy handlują oryginalnymi przedmiotami z różnych epok. Niektórzy z nich oferują nawet usługę ich odnowienia, by przywrócić im dawny blask. Więcej o samym wydarzeniu przeczytasz w dalszej części tekstu.

Sklep z antykami – miejsce, w którym znajdziemy unikalne meble

Miejscem najczęściej wybieranym przez miłośników meblowych perełek są sklepy z antykami. Te najlepsze wyglądają jak małe galerie sztuki, więc same odwiedziny tam są ucztą dla oka. Właściciele takich składów dbają o ich renomę, dlatego starają się, żeby ich asortyment był starannie wyselekcjonowany.

Czy jednak są jakieś alternatywy dla osób, które nie mają czasu ich odwiedzać lub są spoza miasta? W takim wypadku najlepiej skorzystać z oferty sklepu internetowego z antykami. Takie miejsca często funkcjonują stacjonarnie, a dodatkowo prowadzą działalność w sieci. Niekwestionowaną zaletą zakupów w takich sklepach jest to, wyjątkowe meble można nabyć, nawet wychodząc z domu – takie Antyki w Warszawie (na miejscu i online) znajdziemy na stronie Antyki Bronisze.

Targi antyków – różnorodny wybór mebli i dodatków

Niektórzy zamiast zakupów w sklepach wybierają wyjście na targi, organizowane na halach lub rynkach. Jednym z takich wydarzeń są Targi Antyków Bronisze. Chętni kolekcjonerzy mogą je odwiedzić je w każdy weekend od 8 do 16. To korzystny termin dla osób pracujących w tygodniu.

To idealne miejsce dla tych, którzy lubią mieć duży wybór – znacznie większy niż w sklepie. Można tam znaleźć meble i dodatki do wnętrza w różnych stylach: art déco, secesyjnym, wiktoriańskim, edwardiańskim, socrealistycznym i wielu innych. Wystawcy walczą o klientów, dlatego dbają, aby meble były w jak najlepszym stanie, prezentują odrestaurowane okazy, które wyglądają po prostu świetnie.

Pamiętaj, że wybór zaufanego kontrahenta w świecie starych, zabytkowych przedmiotów, może być absolutnie kluczowy. Jeśli chcesz mieć pewność, że interesując Cię przedmiot faktycznie pochodzi z danej epoki, a nie jest to np. starzona reprodukcja, koniecznie zwróć się do profesjonalistów!

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Nowości na blogu

Po inspirującej wizycie w Muzeum Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszamy na niezwykłe warsztaty mydlarskie.

Henryk Sienkiewicz to wielki pisarz, którego twórczość rozpala wyobraźnię i odkrywa przed nami egzo

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś muzeum, wiesz, że mogą to być fascynujące miejsca. Te placówki edukacyjne specj

Muzea są ważnym źródłem bezpłatnej edukacji dla ludzi w każdym wieku i z różnych środowisk. Oferują one prakty

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie wartości niesie ze sobą dla młodzieży powieść Henryka Sienkiewicz

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape