Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

Post dodany przez kurator | 01-09-22


Lekturę "Quo Vadis" warto przeczytać m.in. ze względu na wielowątkowość. W książce tej można znaleźć treści typowo historyczne odnoszące się do początków chrześcijaństwa, ale nie brak w niej również ciekawego wątku miłosnego. Sceny są opisane w umiejętny sposób, przez co wzbudzają emocje u czytelnika, a zarazem go fascynują. Na uwagę zasługują również bohaterzy o złożonej osobowości zarówno Ci pierwszo-, jak i drugoplanowi. Choć sama powieść nie jest łatwa zdecydowanie, warto sięgnąć po to wyjątkowe dzieło Henryka Sienkiewicza. Lektura otrzymała m.in. Literacką Nagrodę Nobla. Książka ta uznawana jest za ponadczasową. Dzięki temu każdy czytelnik może w niej znaleźć prawdy uniwersalne aktualne nawet w dzisiejszych czasach.

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis: historia o początkach chrześcijaństwa

W "Quo Vadis" można dostrzec przeplatanie się dwóch kompletnie różnych od siebie światów pogan i chrześcijan. Czas trwania powieści można określić, jako schyłek potęgi imperium Rzymskiego za czasów panowania Nerona, a zarazem początki religii chrześcijańskiej. Z treści powieści czytelnik może dowiedzieć się, czym charakteryzowali się wyznawcy tych religii w odległych czasach. Wyznawcy religii chrześcijańskiej w starożytnym Rzymie na samym początku jej istnienia musieli zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu. Musieli oni zmagać się z prześladowaniami, a swoją wiarę wyznawać w ukryciu.

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis: powieść o prawdziwej miłości

W lekturze tej można znaleźć również intrygujący wątek miłosny. Jeden z bohaterów Marek Winicjusz, za sprawą miłości do Legii odbywa prawdziwą przemianę. Obie zakochanych przeżywa zróżnicowane emocje. W przemianie podejścia do życia i tej relacji bohaterów głównego wątku miłosnego ważną rolę odgrywa św. Piotr. Warto zaznaczyć, że zakochani pochodzą z dwóch różnych środowisk. Winicjusz jest poganinem, natomiast Legia chrześcijanką, co jeszcze bardziej komplikuje ich wzajemną relację.

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Nowości na blogu

Po inspirującej wizycie w Muzeum Henryka Sienkiewicza serdecznie zapraszamy na niezwykłe warsztaty mydlarskie.

Antyczne meble nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Chociaż obecnie w sklepach znajdziemy modele st

Henryk Sienkiewicz to wielki pisarz, którego twórczość rozpala wyobraźnię i odkrywa przed nami egzo

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś muzeum, wiesz, że mogą to być fascynujące miejsca. Te placówki edukacyjne specj

Muzea są ważnym źródłem bezpłatnej edukacji dla ludzi w każdym wieku i z różnych środowisk. Oferują one prakty

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie wartości niesie ze sobą dla młodzieży powieść Henryka Sienkiewicz

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape